Ceník SMS .

CZK
EUR
EU
 • AT
  Rakousko
  1,00 Kč
 • BE
  Belgie
  1,60 Kč
 • BG
  Bulharsko
  1,60 Kč
 • CY
  Kypr
  0,70 Kč
 • CZ
  Česká republika
  0,90 Kč
 • DE
  Německo
  1,60 Kč
 • DK
  Dánsko
  0,70 Kč
 • EE
  Estonsko
  1,00 Kč
 • ES
  Španělsko
  0,85 Kč
 • FI
  Finsko
  1,13 Kč
 • FR
  Francie
  1,05 Kč
 • GR
  Řecko
  1,05 Kč
 • HR
  Chorvatsko
  0,85 Kč
 • HU
  Maďarsko
  1,00 Kč
 • IE
  Irsko
  1,05 Kč
 • IT
  Itálie
  0,82 Kč
 • LT
  Litva
  0,70 Kč
 • LU
  Lucembursko
  0,75 Kč
 • LV
  Lotyšsko
  0,77 Kč
 • MT
  Malta
  1,08 Kč
 • NL
  Nizozemsko
  1,60 Kč
 • PL
  Polsko
  0,70 Kč
 • PT
  Portugalsko
  0,70 Kč
 • RO
  Rumunsko
  0,93 Kč
 • SE
  Švédsko
  0,85 Kč
 • SI
  Slovinsko
  0,70 Kč
 • SK
  Slovensko
  0,95 Kč
Mimo EU
 • CH
  Švýcarsko
  0,90 Kč
 • GB
  Velká Británie
  0,70 Kč
 • NO
  Norsko
  0,90 Kč
 • UA
  Ukrajina
  1,60 Kč
 • Jiné zahraničí
  1,60 Kč

Ceny jsou uvedené bez DPH.

Jak doplněk nainstalovat?

Nejprve aktivujte doplněk pro váš e-shop na stránkách Shoptetu.

Poté v administraci e-shopu vyberte v menu Connection / Propojení a klikněte na doplněk SMS odesílání, nebo přejděte přímo do doplňku kliknutím na https://doplnky.shoptet.cz/sms-odesilani.

Doplněk automaticky načte všechny vaše registrační údaje, stačí tak pouze vyplnit e-mailovou adresu, mobilní telefonní číslo a odsouhlasit Všeobecné obchodní podmínky doplňku a také Memorandum o ochraně osobních údajů. Abychom se ujistili, že jste to opravdu vy, ověříme vás pomocí kódů, které zašleme e-mailem a SMS zprávou.

Nastavení a používání doplňku

Po úspěšném ověření zkontrolujte, že máte nastavené Stavy objednávek přímo v administraci e-shopu (Nastavení -> Objednávky -> Stavy objednávek). Pokud chcete své zákazníky automaticky informovat při změně objednávky, potřebujete mít nastavený alespoň jeden stav objednávky.

Po nastavení Stavů objednávek přejděte zpět do SMS doplňku. V horním menu vyberte Nastavení a níže sekci SMS scénáře.

V této sekci si jednoduše nastavte, při kterých změnách Stavů objednávek chcete odesílat SMS. Vaši zákazníci tak budou informováni o vybraných změnách stavu objednávky.
Tip: Doplňte text zprávy o detaily z objednávky pomocí proměnných.

SMS jsou účtovány podle ceníku, který naleznete níže. Platba za SMS se automaticky odečítá z nabitého kreditu ve vašem účtu. Abyste neztratili kontakt se svými zákazníky a mohli nepřetržite odesílat SMS, potřebujete mít stále dostatečnou výši kreditu. Kredit si kdykoliv jednoduše dobijete v sekci Dobití kreditu. Ke každé platbě vám vystavíme daňový doklad. Všechny vystavené doklady budete pak mít stále po ruce v sekci Daňové doklady.

Dostávejte upozornění na docházející kredit, aby neklesl pod zvolenou hranici, kdy už uživatelům nebudete moci odesílat SMS. Nastavte si toto upozornění v sekci Notifikace. Notifikace vám zašleme zdarma buď e-mailem nebo pomocí SMS. Notifikační SMS je účtována podle ceníku. Doporučujeme mít nastavené obě varianty notifikací.

Občas se stane, že potřebujete k objednávce odeslat unikátní SMS zákazníkovi. V takovém případě můžete pomocí SMS doplňku odesílat unikátní zprávy na jednotlivá čísla objednávek. Přehled všech odeslaných SMS najdete v sekci Přehled SMS -> Jednotlivé SMS.

Začněte používat SMS kampaně a podpořte svůj e-shop! SMS doplněk umožňuje odeslat marketingové SMS na všechny vaše zákazníky. Vybrat si zákazníky, kterým chcete poslat zprávu můžete pomocí filtrace podle stavu objednávek nebo období. Přehled odeslaných SMS kampaní najdete v sekci Přehledu SMS -> SMS kampaně.

A je to!
Všechno jste si prošli, teď už můžete doplňek využívat a zasílat svým klientům užitečné SMS notifikace.

FAQ .

Jak dlouhá může být SMS? Můžu používat diakritiku?
Za jednu SMS se považuje 160 znaků bez diakritiky, nebo 70 znaků v případě použití minimálně 1 znaku s diakritikou. Delší text bude rozdělen do dílčích zpráv tak, že každá obsahuje max. 153 znaků (resp. 67 znaků při použití diakritiky). Na cílovém telefonu budou jednotlivé části opět spojeny do původního dlouhého textu.
Můžu z doplňku odeslat SMS na libovolné číslo?
Ne. Z doplňku lze odesílat SMS jen na telefonní čísla, která byla při objednávce uvedena klientem vašeho e-shopu.
Musím mít k SMS komunikaci souhlas od uživatele?
Pokud posíláte SMS týkající se objednávek, tak žádný souhlas mít nemusíte. Pokud ale chcete využívat SMS pro zasílání marketingových sdělení, souhlas byste měli mít.
Jaké další náležitosti musí mít marketingová SMS?
Dle APMS (Asociace poskytovatelů mobilních služeb), a také dle legislativy EU, by marketingová SMS měla obsahovat informaci, že se jedná o obchodní sdělení. Většinou se taková SMS označuje na začátku “OS:”. Dále by v SMS měl být identifikován subjekt - e-shop, který zprávu posílá. Na konci zprávy by mít příjemce možnost odhlásit se z marketingových SMS.
Je pro můj e-shop vhodný SMS marketing?
Ano. SMS marketing je vhodný pro všechny e-shopy. Je to nejjednodušší způsob jak okamžitě informovat 99% vašich zákazníků o připravovaných nebo probíhajících slevách, akcích.
Můžu odeslat SMS hromadně na všechny zákazníky?
Ano. V sekci “Poslat SMS > Poslat kampaň” je umožněno rozesílání hromadných zpráv dle filtrace objednávek a času.
Můžou mi zákazníci na SMS odpovědět?
Ne. SMS nejsou z doplňku odesílány z telefonních čísel, ale z Identifikátoru. Na SMS odeslanou z Identifikátoru příjemce nemůže odpovědět.
Co je to identifikátor / jméno odesílatele?
Identifikátor neboli jméno odesílatele je název, který uvidí váš zákazník jako odesílatele - tedy od koho SMS přišla, aniž by musel mít číslo uložené v seznamu kontaktů.
Může být jméno odesílatele / identifikátor název mého e-shopu?
Ano. Vlastní textový identifikátor registrujeme u operátorů na základě vaší žádosti. Registrace trvá přibližně 15 dní. Odesílatel může mít maximálně 11 znaků (povolené znaky: a-z, A-Z, 1-9, tečka, pomlčka, mezera). Služba je zpoplatněna registrační částkou 300 Kč a dále paušální částkou 300 Kč / měsíc. SMS je možné odesílat z předregistrovaného identifikátoru odesílatele “E-shop” nebo “Info”. Použití předregistrovaných identifikátorů je zdarma.
Co když nebudu mít na účtu dostatek kreditu, abych zaplatil identifikátor?
Pokud na účtu nebudete mít dostatek kreditu na úhradu měsíční platby, identifikátor bude zablokován a SMS budou odesílány automaticky s identifikátorem “Info”. Blokovaný identifikátor je možné znovu registrovat za poplatek 300 Kč.
Ukáže se zákazníkům moje skutečné číslo?
Ne. SMS nejsou z doplňku odesílány z telefonních čísel ale z Identifikátoru. Identifikátor si můžete nastavit v sekci “Nastavení - Odesílatel”.
Poznám, jestli si zákazník zprávu přečetl?
V sekci “Přehledy” uvidíte, jestli byla daná SMS na zařízení zákazníka doručena. Máme za to, že 99% zákazníků si zprávy ihned přečte. Máte nějakou SMS zprávu v telefonu kterou jste nepřečetl/a?
Kolik stojí SMS?
SMS je zpoplatněna dle ceníku výše.
Platím za SMS doplněk měsíční paušál nebo jiné poplatky?
Cena propojovacího doplňku je 100 Kč (4 €) měsíčně (respektive 1 080 Kč (43 €) ročně), příp. 1 990 Kč (79 €) za jednorázovou licenci.
Než se ale pro doplněk rozhodnete, můžete si ho bez závazku po dobu 10 dní testovat - získáte od nás na testy 20 Kč (0,8 €) kredit.
Posílám hodně SMS a chtěl bych přejít na fakturaci. Je to možné?
Ano. Pokud posíláte víc jak 5000 SMS měsíčně, je možné váš účet přepnout na fakturaci. Budeme si ale muset podepsat smlouvu o užívání SMS systému. Pokud splňujete podmínky, napište nám na cz.shoptet@axima-sms.cz.
Co se stane, když mi dojde kredit?
Pokud Vám dojde kredit, nebudete moct dále odesílat SMS. Je proto vhodné udržovat kredit vždy v přiměřené výši. Kredit nemusíte hlídat sami - na nízký kredit vás včas upozorníme. Postačuje si nastavit Notifikace na docházející kredit v sekci “Nastavení > Notifikace”
Proč vidím po dobití méňe kreditu, než jakou částku jsem dobíjel?
Kredit zobrazujeme vždy bez DPH, proto vidíte kredit o 21 % (DPH) nižší.
Nastavil jsem si hromadnou rozesílku, ale chci ji změnit nebo zrušit. Jak to mám udělat?
Pokud jste si nastavili SMS kampaň (hromadné rozesílání SMS) a chcete ji zrušit, přejděte do sekce “Přehled SMS > SMS kampaně”. V seznamu rozesílek najděte naplánovanou nebo již běžící rozesílku, vpravo klikněte na tři tečky a kampaň pozastavte. Kampaň můžete znovu po kliku na tři tečky spustit.
Pozor: Pokud nastal čas odeslání a vy spustíte pozastavenou kampaň SMS, zprávy se začnou ihned odesílat. Nastavenou kampaň změnit nelze. Pozastavte kampaň, kterou chcete změnit a nastavte si novou.
Máte nějakou otázku, na kterou jste zde nenašli odpověď? Klidně nám napište na cz.shoptet@axima-sms.cz, odpovíme co nejdříve.

Kontaktujte nás .

E-MAIL

info@profisms.cz

Telefon

770 157 049
603 113 333